Škoda Superb IV Plug-in Hybrid – samochód na miarę ery elektromobilności

Przeglądasz:
Škoda Superb IV Plug-in Hybrid – samochód na miarę ery elektromobilności

Rewolucja w motoryzacji trwa. W odpowiedzi na rosnące oczekiwania społeczne względem ochrony środowiska i zaostrzające się regulacje prawne dotyczące m.in. emisji spalin, z roku na rok na rynku samochodowym przybywa aut elektrycznych i hybrydowych. Nie pozostając w tyle, czeska marka oferuje własną hybrydę. To Škoda Superb IV Plug-in Hybrid. Czym wyróżnia się ten model?

Efektywna współpraca dwóch napędów

Škoda Superb Hybryda to ekskluzywny samochód, pod którego maską producent ukrył zaawansowany hybrydowy układ napędowy typu plug-in. Łączy on w sobie najlepsze cechy napędu elektrycznego i konwencjonalnego – jest ekologiczny, a zarazem wydajny i dynamiczny.

W Škodzie Superb Hybrid zastosowano jednostkę benzynową 1.4 TSI o mocy 150 KM. Uzupełnia ją elektryczny system, który rozwija 115 KM. Jego atutem jest to, że potrafi samodzielnie napędzić pojazd. Na w pełni naładowanym akumulatorze litowo-jonowym samochód przejedzie aż 55 kilometrów, korzystając wyłącznie z zielonej energii. To imponujący wynik.

Moc systemowa całego układu wynosi aż 218 KM, a moment obrotowy 400 Nm, co zapewnia wysoką dynamikę jazdy w każdych warunkach. Uzyskanie w takich warunkach emisji CO2 nieprzekraczającej 40 g/km to wynik, który imponuje i z pewnością zadowoli każdego kierowcę mającego na uwadze dbałość o środowisko naturalne.

Pojazd ma do dyspozycji akumulator o pojemności 13 kWh, który odzyskuje i magazynuje prąd podczas hamowania, co wydłuża zasięg jazdy przy wykorzystaniu energii elektrycznej. Na podkreślenie zasługuje również szybki czas ładowania baterii – przy wykorzystaniu domowej stacji o mocy 3,6 kWh proces ten trwa około 3,5 godziny.

Pomimo zastosowania pojemnego akumulatora samochód nie stracił na praktyczności. W wersji liftback bagażnik pomieści do 485 l, a w wersji kombi 510 l. W tym segmencie samochodów to bardzo dobry rezultat.

Škoda Superb Hybryda może również poruszać się wyłącznie na benzynie. O pełnym baku paliwa (50 l) i naładowanym akumulatorze jest w stanie przejechać nawet do 850 kilometrów. Czyni to ją idealnym towarzyszem rodzinnych podróży i wyjazdów biznesowych. Długie dystanse uatrakcyjnią trzy tryby jazdy przewidziane przez producenta – Sport, Hybrid oraz E-mode, a także adaptacyjne zawieszenie.

Inteligentne technologie wsparciem dla kierowcy

Marka Škoda słynie ze swoich inteligentnych rozwiązań, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zaliczyć można do nich m.in. światła adaptacyjne LED Matrix, które doskonale oświetlają drogę, jednocześnie nie oślepiając kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka, tempomat z wykrywaniem znaków, Travel Assist oraz Traffic Jam Assist.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest generator e-dźwięku, który został wbudowany w przednią część Škody Superb Hybrid. Informuje on innych uczestników ruchu drogowego, że samochód zbliża się do nich w trybie elektrycznym, co może uchronić pieszych i rowerzystów przed wtargnięciem na jezdnię tuż przed maską samochodu.

Innym systemem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest Front Assist z funkcją wykrywania pieszych, a także Side Assist wykrywający samochody nadjeżdżające z tyłu. Do katalogu dodać należy również Lane Assist, który zabezpiecza przed zjeżdżaniem z zajmowanego pasa ruchu. Potwierdzeniem bezpieczeństwa auta jest uzyskanie przez nie maksymalnej oceny 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Przemyślane rozwiązania i wygląd, który zachwyca

Na uwagę zasługuje również przemyślane wnętrze samochodu. Cicha, przestronna kabina wyposażona w ergonomiczne fotele, praktyczne schowki i innowacyjną deskę rozdzielczą zapewnia komfortową jazdę. Dostępny system informacyjno-rozrywkowy oferuje m.in. Wirtualny Kokpit, nawigację online, system Bluetooth oraz wejścia USB. Częścią funkcji można sterować zdalnie za pomocą smartfona.

Atrakcyjnie zaprojektowany kokpit urzeka elegancją. Również i z zewnątrz samochód prezentuje się stylowo. Smukła linia podkreśla nowoczesny wygląd auta.

Pojazd przyszłości?

Škoda Superb IV Plug-in Hybrid dostępna jest w czterech wersjach wyposażenia – Ambition, Sportline, Style oraz Laurin&Klement. To samochód pełen klasy, który łączy w sobie ekologię, wydajność i dynamikę jazdy, wpisując się doskonale w nową erę motoryzacji.

JUŻ TERAZ ZAPYTAJ O OFERTĘ

NA TWOJĄ NOWĄ ŠKODĘ!

Zgadzam się na otrzymywanie od Auto Wimar Sp. z o.o. sp. k., ul. Modlińska 224, 03-119 Warszawa: *
Administratorem danych jest Auto Wimar Sp. z o. o. sp. k., ul. Modlińska 224, 03-119 Warszawa; adres e-mail: cc@auto-wimar.pl W Spółce został powołany Inspektor Ochrony Danych, z którym można kontaktować za pomocą e-mail IOD@auto-wimar.pl lub pisząc na adres Spółki z dopiskiem "dla Inspektora Ochrony Danych". Pełna treść klauzuli znajduję się TUTAJ
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę na naszej stronie internetowej. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.
Akceptuję